Na co można wziąć leasing?

Prowadzenie własnej działalności to szereg korzyści, ale też wydatków. Jedną z przystępnych form finansowania jest leasing, który można uzyskać na przystępnych warunkach. W ten sposób przedsiębiorca może korzystać ze specjalistycznego, niezbędnego do pracy sprzętu bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów jego zakupu. Na co konkretnie można wziąć leasing?

Korzystne rozwiązanie

Leasing to finansowanie niezwykle korzystne dla przedsiębiorcy z wielu względów, jednak aby je uzyskać, musi on rozpocząć współpracę z profesjonalnym doradcą. Jego pomoc daje możliwość osiągnięcia minimalnych wkładów własnych oraz znacznego ograniczenia niezbędnych formalności, którymi zajmie się specjalista. Leasing można w ten sposób uzyskać już od pierwszego dnia prowadzenia działalności, co stanowi doskonałe wsparcie dla osób decydujących się na prowadzenie nowej firmy. Jednym z najczęściej wybieranych przedmiotów leasingowania są różnego rodzaju pojazdy mechaniczne. Ich zakup nierzadko wiąże się ze sporymi kosztami, które trudno jest pokryć przedsiębiorcy zaczynającemu przygodę z własną firmą. W dopasowaniu odpowiedniego leasingu pojazdów i nie tylko pomoże firma zaufanyleasing.pl, która zatrudnia doświadczonych specjalistów w tym zakresie. Wsparcie profesjonalisty daje możliwość wyboru optymalnego okresu leasingowania oraz ustalenia właściwego wkładu własnego, który nie będzie stanowił obciążenia dla przedsiębiorcy. Większość transakcji leasingowych dotyczy pojazdów osobowych i ciężarowych do 3,5 t, pojazdów ciężarowych pow. 3,5 t. Co jeszcze może być przedmiotem leasingu?

Specjalistyczny sprzęt na wyciągnięcie ręki

Kupno odpowiednich urządzeń do wykonywania poszczególnych prac czy usług to nierzadko ogromne koszty, z którymi trudno jest się zmierzyć początkującemu przedsiębiorcy. Z pomocą przychodzi jednak leasing, który można wziąć np. na specjalistyczny sprzęt czy wyposażenie lokalu gastronomicznego. Różnego rodzaju urządzenia wykorzystywane w przemyśle, takie jak np. obrabiarki czy frezarki także są często przedmiotem leasingu. Tę formę finansowania wybierają również osoby prowadzące działalność gospodarczą, w ramach której prowadzone są prace na komputerach czy precyzyjnych maszynach lub robotach. Przy finansowaniu różnego rodzaju maszyn i urządzeń, jeżeli sytuacja wymaga umieszczenia ich w tabeli amortyzacyjnej w firmie klienta, doskonałym rozwiązaniem staje się pożyczka leasingowa. Dzięki fakturze zakupowej klient może zacząć amortyzację przedmiotu. Co ciekawe, leasing może też wybrać osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej – transakcja nie jest ewidencjonowana w BIK, dzięki czemu nie pomniejsza zdolności kredytowej. Jest wiele możliwości, a wybranie najkorzystniejszego rozwiązania często jest niemożliwe bez fachowej konsultacji z doradcą.