Weryfikacja i wyszukiwanie aut używanych

Kupno samochodu z rynku wtórnego wymaga sporej czujności. Dokładne zbadanie przeszłości auta pozwala zebrać informacje o ewentualnych kolizjach czy sporych naprawach, którym pojazd był poddany. Dostęp do narzędzi weryfikujących jest jednak często zarezerwowany jedynie dla specjalistów – warto skorzystać z ich usług. Jak dokładnie mogą oni pomóc przy zakupie samochodu?

Odpowiednia oferta

Chęć zakupienia samochodu używanego oznacza konieczność znalezienia właściwej oferty. Wybór na portalach ogłoszeniowych jest ogromny – sprzedawcy reklamują swoje pojazdy jako zadbane, w idealnym stanie technicznym i bezwypadkowe. Warto jednak zadbać o to, by w gąszczu aut na rynku wtórnym odnaleźć odpowiednie oferty i rzetelnych sprzedających. W tym celu pomóc mogą doświadczeni specjaliści, tacy jak np. firma zaufanyleasing.pl zajmująca się wyszukiwaniem samochodów używanych. Oprócz znajdowania odpowiednich aut oraz niezbędnych porad udzielanych kupującym samochodów specjaliści zajmują się także weryfikacją. Obejmuje ona wiele elementów pojazdu, dzięki czemu kupujący ma pewność, że wybrany przez niego model charakteryzuje się m.in. właściwym stanem technicznym pozwalającym na bezpieczną eksploatację i brak konieczności wykonania kosztownych napraw. Warto wspomnieć, że weryfikacja pojazdu i pomoc przy wyborze odpowiedniej jednostki napędowej jest kluczowym elementem zapewniającym wysoką satysfakcję klienta. Bywają oni nierzadko zainteresowani jedynie konkretną marką i modelem, jednak kwestia silnika jest dla nich sprawą drugorzędną. Wady konstrukcyjne w poszczególnych jednostkach napędowych mogą przysporzyć wiele problemów w późniejszych etapach eksploatacyjnych, co niesie za sobą kosztowne naprawy i brak satysfakcji. Leasing pojazdów wiąże się kilkuletnim zobowiązaniem, zwracając na to uwagę należy zatem skupić się w szczególności na kosztach eksploatacji jakie niesie za sobą użytkowanie wybranego pojazdu. Zakup pojazdu to dopiero początek naszych wydatków, na co zwracają uwagę specjaliści. Czasem warto zdecydować się na zakup droższej, ale odpowiedniej jednostki silnikowej, co w przyszłości nie spowoduje zwiększonych kosztów eksploatacji. Znajomość rynku motoryzacyjnego w Polsce jest kluczowym elementem, dzięki któremu specjaliści tacy jak Zaufany Leasing, będą w stanie wyszukać i zweryfikować najbardziej odpowiednie auto dla Klienta. Co dokładnie w zakresie weryfikacji są w stanie sprawdzić fachowcy?

Dokładnie sprawdzony samochód

Weryfikacja przy kupnie auta z rynku wtórnego jest ogromnym wsparciem dla kupującego. Specjalista jest w stanie przyjrzeć się dokładnie dokumentacji, dzięki czemu nabywca nie musi się obawiać, że jest zainteresowany np. samochodem kradzionym czy posiadającym niewłaściwy dowód rejestracyjny lub kartę pojazdu. Zweryfikować za pomocą specjalistycznych narzędzi można także przebieg auta. Nierzadko w tym zakresie dochodzi do oszustw, jednak dzięki profesjonalistom oferującym usługę weryfikacji pojazdów używanych można zbadać ten element dokładnie, podobnie jak stan techniczny. Właściwe kwalifikacje w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem dają możliwość oceny poszczególnych podzespołów – sprawności jednostki napędowej, układu zawieszenia czy hamulców. To bardzo istotne w kontekście bezpieczeństwa użytkowników samochodu, dlatego należy zaufać specjalistom weryfikującym używane auta. Sprawdzają oni również stan blacharski, co jest ważne ze względu na możliwość wykrycia ewentualnych śladów np. napraw powypadkowych. Dotyczy to też rynku pojazdów nowych, gdzie dostawca nie zawsze przedstawi informację odnośnie uszkodzenia pojazdu w transporcie. Sytuacja taka nie niesie za sobą minusów użytkowych, jednak przy ewentualnej odsprzedaży pojazdu kupujący może zarzucić brak rzetelności i powypadkowy charakter auta, wskazując na widoczne ślady wymiany np. błotnika, bądź nałożonej nowej warstwy lakieru na uszkodzoną część. Brak weryfikacji pojazdu bądź korzystanie z usług nierzetelnych specjalistów może skutkować zakupem auta, które posiada uszkodzenia na pozór niewidoczne. Pojazd po przejechaniu nawet niewielkiej ilości kilometrów zaczyna niewłaściwie funkcjonować, naprawy często mogą przewyższać 1/3 wartości pojazdu. Okazje cenowe zazwyczaj wiążą się z bardzo dużym ryzykiem. Sprzedający może dysponować doskonałą wiedzą techniczną na temat swojego pojazdu, co daje mu przewagę transakcyjną. Może on sobie np. zdawać sprawę z faktu, że w danej jednostce napędowej po przejechaniu 75 000 km zaczynają się kosztowne naprawy, które powodują, że eksploatacja pojazdu staje się nieopłacalna. Warto zatem zdecydować się na tego typu usługę przed zakupem samochodu i nabyć auto od rzetelnego sprzedawcy.